GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2022 17:57   Güncelleme : 07-11-2022 17:57

Hangi Zemine Sistre Cila Atılır?

İç mekânlarda sıklıkla tercih edilen yer zemin döşemelerinden bir tanesi de lamine parke malzeme grubudur.

Hangi Zemine Sistre Cila Atılır?

İç mekânlarda sıklıkla tercih edilen yer zemin döşemelerinden bir tanesi de lamine parke malzeme grubudur. Görüntüsü ağaç olduğundan dolayı ortama sıcak bir hava katar. Parkeler hazırlandığı aşamada en üst tabakasına cila atılarak işlem bitirilmektedir. Zamanla aşınan yıpranan parkeler görüntü anlamında çizilip bozulabilmektedir. Bu görüntüyü ortadan kaldırmak ve tadilat yapmak amacı ile üzerine cila işlemi yapılır.

Parkenin durumuna göre 40’lık 60’lık gibi zımpara numaralarının aracılığıyla kazınarak çukur yerler dolgu yapılır. Tozlu görünüm varsa ortadan kaldırılarak en üstüne sistre cila işlemi uygulanır. Bu işlemler profesyonel ustalar tarafından yapıldığı takdirde yepyeni bir görüntü elde edilir. Parke cilalama işlemine ihtiyaç duyulduğunda ise parke cilam internet sitesi üzerinden randevu oluşturulabilmektedir.

Lamine Cila İşlemleri

Parke cila ürünün son derece parlak ve net bir şekilde görünmesini sağlar. Etrafa vermiş olduğu parlaklık ve ışıktan dolayı da ferah bir görünüm elde edilmiş olur. Bu cilalama işlemi ve parke işlemi ustalar tarafından yapıldığı takdirde uzun yıllar dayanıklılığını ve güzel görüntüsünü koruyacaktır. Bu cilalama işlemlerinde parkenin üzerinde herhangi bir toz kalıntı ya da pislik bulunmaması son derece önem taşır.

Kirli görüntülü elde etmeden cam gibi parlak lamineler için tertemiz çalışan ustalardan destek alınmalıdır. Bu konuda destek almak için ise parke cilam internet sitesi üzerinden randevu oluşturularak destek alınabilmektedir.