GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2022 09:07   Güncelleme : 08-11-2022 09:07

Doğanın derdini dillendiren hayvanların hikâyesi: “Suya Kulak Ver”

Doğanın derdini dillendiren hayvanların hikâyesi: “Suya Kulak Ver”

hep kitap, yeni kitabı Suya Kulak Ver ile çocuk okurları hızla tükenen su kaynakları hakkında farkındalık yaratan bir öyküye dahil ediyor. Fillerden zürafalara, aslanlardan papağanlara ve gorillere uzanan bir işbirliği hikâyesi Sulak Kulak Ver, hep kitap logosuyla 11 Kasım tarihinde raflarda yerini alacak.

 

 

08.11.2022, İstanbul

 

hep kitap, Tanşıl Kılıç’ın kaleme aldığı, Elif Balta Parks’ın resimlediği Suya Kulak Ver ile hem tükenmek üzere olan su kaynakları hakkında farkındalık yaratıyor hem de minik okurlarına işbirliğinin önemini heyecan dolu bir hikâyeyle aktarıyor.

 

Su hızla tükenmektedir... 

Bunun farkına varan fillerse umursamaz insanların dikkatini çekmeye kararlıdır.
 Her türden hayvan fillerle iş birliği yapar ve kendi yöntemleriyle insanlara seslerini duyurmaya çalışır ama sonunda beklenmedik (ve sessiz) bir çözüm fark yaratır.

Şimdi suya kulak verme zamanı…

 

İşaret diline dair bazı temel ifadelerle sona eren Suya Kulak Ver, 11 Kasım tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

 

hep kitap hakkında:

Kitap kokusunu hep sevdik. Yayıncı olduk. Yıllarca Türkiye’nin önde gelen yayınevlerinde bazen beraber, bazen ayrı ayrı okuduk, seçtik, yayımladık. Sonra bir gün bir araya geldik. Ne yapmak için? Türkiye’ye yepyeni bir yayınevi kazandırmak, şimdiye kadar yapılmamışı yapmak, yapılmışa da hep farklı bir açıdan bakmak için. Dünya çapında işler yapmak için. Severek okuduklarımızı, gün geçtikçe daha artacağına inandığımız okurlarımıza ulaştırmak için. Türkiye’den genç ve taze sesleri sayfalara dökmek, dünyanın çeşitli coğrafyalarından duyulması gereken sesleri hep duyurmak hedefimiz. Gündemi yaratan, günü yakalayan kitapları sunmak… Titiz, özenli, tertemiz bir çalışma anlayışıyla… Metinden görsele, kapaktan tanıtıma kadar aynı özeni hep korumak. hep kitabı ön plana almak. Kurgu ya da kurgu dışı… Edebiyat, sanat ya da yemek… hep hayat… Yetişkin, çocuk ya da genç… Bu alanların tümünde en iyi kitapları hep biz yayımlayalım istiyoruz. O yüzden hep kitap düşünen bir ekip kurduk. Okudukça hep çocuk, hep genç kalan bir ekip bu… İsmimizi de o yüzden hep kitap koyduk.