GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-11-2022 09:05   Güncelleme : 11-11-2022 09:05

Muratbey’den Eğitimde Fırsat Eşitliğine Tam Destek

 Muratbey’den Eğitimde Fırsat Eşitliğine   Tam Destek

Çocuklara kitap sevgisini aşılamak üzere her yıl kasım ayının ikinci pazartesi günü başlayan Dünya Çocuk Kitapları Haftası özelinde, çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap sevgisini arttırmak ve çocukların bir kitaplığa sahip olmaları amaçlanıyor. Bu özel günde Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Çocuklarımızın eğitiminde fırsat eşitliğine destek vermeyi; kitap sevgisi aşılayarak araştıran, düşünen, sorgulayan bireyler olma yolunda onlara katkı sağlamayı kendimize amaç biliyoruz. Düşünce ve hayal dünyalarına ışık tutmayı, özgür düşünen, empati duyabilen, bizlerin de dünyaya farklı gözle bakmasını sağlayan çocuklarımızın kitap okuması hiç bitmesin diye var gücümüzle onlara destek olmaya Muratbey olarak devam edeceğiz.” dedi.

Çocukların Başarısına Destek Oluyoruz

Çocukların başarısının beslenmeyle de doğru orantılı olduğunu söyleyen Gülnur Uluğ, “Tüm dünyada çocukların bağışıklığını güçlendirmek ve onların sağlığı için çok önemli olan peyniri sevdirmek üzere geliştirdiğimiz yenilikçi, bol D vitaminli, az tuzlu ve sevimli hayvan şekillerine sahip “Dünyanın D vitamini ile zenginleştirilmiş ilk şekil şekil peyniri Misto” çok seviliyor. Muratbey’in en seçkin ürünlerinden olan Muratbey Misto ile çocuklara peynir yemeyi keyifli hale getirmek için birbirinden sevimli 6 farklı hayvan çeşidiyle sofralara konuk oluyoruz. Çocuklarımız için “Muratbey ile Okuyan Çocuklar Güçlü Yarınlar” projemize 5 yıldır devam ediyoruz. Projemizin bir kuşağın geleceğini şekillendireceğine inanıyoruz” dedi.

 

Binlerce Çocuğun Kütüphanesini Kurduk

Muratbey olarak eğitimde fırsat eşitliği odaklı projeler üretmeye devam edeceklerini söyleyen Gülnur Uluğ, “Binlerce çocuğun kütüphanesini gönüllü çalışanlarımızın da katılımıyla hep birlikte kurduk. Projenin başladığı 2018’den bugüne kadar 17 şehrimizdeki 34 okulumuza yaklaşık 1700 adet kitap gönderdik. Kitapların yanı sıra mangala setleri, akıl oyunları ve kırtasiye malzemeleri de hediye ettik. “Muratbey ile Okuyan Çocuklar Güçlü Yarınlar” projemizle 2019 yılında çocuk odaklı önemli çalışmaların ödüllendirildiği “Çocuğa Değer Katanlar Ödülleri”nde de Çocuğa Değer Katan Marka ödülünü almıştık. Çocuklarımızın geleceğine katkı sağlamak, daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Küçük yaşta kitap okuma sevgisini aşılayabilmek için öncü ve rehber olmaktan gurur duyuyoruz. Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın okuma, öğrenme, araştırma merakı hiç bitmesin diye destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.