GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2022 10:09   Güncelleme : 14-11-2022 10:09

Atawich Markasının Mevcut Franchise Sistemindeki Farklılıkları

Atawich Markasının Mevcut Franchise Sistemindeki Farklılıkları

1985 yılından bu yana uygulanmaya devam eden franchising sistemi genel hatları ile hemen hemen her marka için aynı olsa da uygulama sürecinde büyük farklılıklar görülmektedir. Atawich’in 2021 yılında Türkiye’ye giriş yapmasının ardından franchise görüşmelerine başlaması bugün markanın Avrupa ülkelerine açılma fikrini desteklemektedir.

 Atawich markasının kurucusu Ata Ghoutbi ve Genel Müdürü Serhat Baldan’nın Franchise sistemi hakkındaki görüşleri şöyle; ‘Franchise görüşmelerimize yoğun bir şekilde devam etmekteyiz. Büyümemize Türkiye ile yön veriyoruz. Şu anda Almanya’da açılacak şubelerimizin görüşmeleri de devam etmekte. Bu çıktığımız keyifli ve başarı dolu yolculukta yeni franchise adaylarımızla yürümekten mutluluk duymaktayız.’

Franchise Sisteminin Mevcut Durumu

 Dünyada ve Türkiye’de, Franchising olarak en çok tercih edilen ve en yaygın şekilde uygulamaya geçen sektörün hazır gıda sektörü olduğu bilinmektedir. Yemek yemeye ayrılan zamanın çok kısıtlı olması, hazır gıda tüketiminin artış göstermesine yol açmıştır. Zamanın da günden güne değerli olduğu günlerde franchising’in Türkiye’deki tarihsel gelişimi sektörel olarak farklılık gösterecektir. Atawich markasının Marka Genel Merkezi ve Bayi arasında oluşan gerilimleri ön görerek, franchise sisteminde bayi dostu yaklaşım belirlediği görülmektedir.

Atawich Franchise Farklılıkları ve Avantajları

‘’Mutlu Çalışan, Mutlu Müşteri ve Mutlu Franchise’’ 3M mottosu Atawich markası için çıktığı bu yolculukta yol haritası olarak kabul edilmiştir. Franchise ortaklarının en büyük problemi olarak bilinen riskli yatırımları öngören Atawich markası bayilerinin risklerini en aza indirmek ve yatırımın en kısa sürede geri dönmesi için hazırladığı sistem ile yeni franchise adaylarını beklemekte. 

Markanın bayiliklerine sunduğu kazançlı ve prestijli yatırım imkanı, kısa sürede yatırımın yatırımcıya geri dönüşü, PR ve pazarlama desteği, marka değeri her geçen gün artan bir markanın bayiliği içinde yer almak %100 yatırım güvencesi ile bayi adaylarına sunulan avantajlardır. Atawich markasının kurucusu Ata Ghoutbi ve Genel Müdürü Serhat Baldan franchise adaylarında aradıkları özellikleri ise şu şekilde belirtti; ‘Bu önemli yolculukta aradığımız en önemli özellik birlikte büyümeye devam ederken markamızı en iyi şekilde temsil edeceklerine dair duyacağımız güvendir. Merkez- Bayi arasındaki güven, güçlü iletişim ve sinerji bizleri başarıya ulaştırmadaki en önemli adım olacaktır.’