GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2022 10:37   Güncelleme : 14-11-2022 10:37

Cybersecurity Insiders ve ZScaler tarafından yapılan bir araştırmaya göre, uzaktan ve hibrit çalışmaya geçişten bu yana VPN'lere yönelik saldırılarda ciddi bir artış yaşanıyor. Hackerlar sanal özel ağ olan VPN’lerden faydalan

Cybersecurity Insiders ve ZScaler tarafından yapılan bir araştırmaya göre, uzaktan ve hibrit çalışmaya geçişten bu yana VPN'lere yönelik saldırılarda ciddi bir artış yaşanıyor. Hackerlar sanal özel ağ olan VPN’lerden faydalan

Ağaç bazlı özel elyaf üretiminde dünya lideri Lenzing Group, bir süredir kullanımda olan E-Markalama platformuna yeni özellikler ekledi. Platform ile Lenzing’in değer zincirinde yer alan iş ortaklarına ve müşterilere daha iyi kullanım deneyimi ve kolaylığın yanı sıra daha fazla şeffaflık sunuluyor.

 

 

Lenzing Group, TENCEL™, LENZING™ ECOVERO™’nun yanı sıra nonwoven markası VEOCEL™ için de kullanılabilir hale getirdiği Lenzing E-Markalama Hizmeti platformuna yeni özellikler ekledi. Platformun kullanıcıları Tasarım Onayı, Elyaf Karışımı Hızlı Kontrol Aracı, Oryantasyon Aracı, E-Markalama Master Class Eğitimi ve E-Markalama Yardım Masası gibi yeni özelliklerle süreçlerini daha hızlı, kolay ve etkin bir şekilde yönetebilecek.

 

Lenzing, 2018’de başlattığı Lenzing E-Markalama hizmetiyle, değer zinciri yönetiminin dijitalleşmesine de  öncülük ediyor. En son güncellemelerle birlikte kullanıcılar, yalnızca birkaç adımda lisanslı pazarlama veya ortak markalama hizmetlerine erişebilecekleri Tasarım Onayı sürecinden faydalanarak süreçlerle ilgili bilgi sahibi olabiliyor. Üretim sürecinde kullanılan malzemelerin doğrulanması kritik öneme sahip. Lenzing, E-Markalama hizmetiyle doğrulanma süreçlerini, üretim süreci tamamlanan giysilerde de yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

 

Markalar ve perakendeciler verimliliği artırabilecek

Tüketiciler, greenwashing (yeşil aklama) kavramına ilişkin giderek daha fazla bilinçleniyor. Bu yüzden markaların ve perakendecilerin de kendi ürünlerindeki sürdürülebilirlik unsurlarını daha iyi tanımlaması gerekiyor. 2017'den bu yana E-Markalama Hizmeti platformunda kumaş sertifikaları, ürün lisansları ve giysi etiketi başvurularının sayısı yılda yaklaşık 1,5 kat artış gösteriyor. Platformdaki çevrimiçi katalog sayesinde, kullanıcılar kendilerine ait tasarımlara diledikleri zaman ve yerden erişerek, çoklu lisans başvurusu yapabilecek.

 

Doğru etkiletleme ile etkin ürün tanıtımı

Kumaş üreticileri, ürün içeriğinin doğru etiketlenmesini sağlamak üzere bir kumaşın üretiminde planlanan elyaf karışımının Lenzing'in Sertifikasyon Standartlarına uygun olup olmadığını kolayca kontrol etmek için yeni Elyaf Karışımı Hızlı Kontrol Aracını kullanabilecek. Bu araç, ayrıca her bir elyaf türünde Lenzing markasının teyidini sağlarken, aynı zamanda perakendecilerin nihai ürünü tüketicilere tanıtabilmesine yardımcı da oluyor. 

 

Platformda sunulan canlı web seminerleri ve kendi kendine öğrenme modülleriyle, Lenzing markalarının sertifikasyonu ve lisanslandırılması konusunda kullanıcılara daha fazla bilgi sağlıyor. Kendi kendine öğrenme modüllerinde İngilizce ve 10 farklı dilde altyazı seçeneği mevcut.  .