GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2022 09:31   Güncelleme : 18-11-2022 09:31

Güçlü Mıknatıs Boyutları

Güçlü mıknatıs piyasada en çok tercih edilen mıknatıslardandır. Mıknatısın güçlü olabilmesi için yapıldığı malzeme çok önemlidir.

Güçlü Mıknatıs Boyutları

Güçlü mıknatıs piyasada en çok tercih edilen mıknatıslardandır. Mıknatısın güçlü olabilmesi için yapıldığı malzeme çok önemlidir. Mıknatısların temel maddesi Kobalt ürünlerdir. Mıknatısların dış kısmında kullanılan kaplamalar ise mıknatıs kalitesini arttırır. Güçlü mıknatısların dış kısmında 1. sınıf nikel kaplama kullanılmaktadır. Böylece mıknatıs hem daha parlak ve net bir görüntüye sahip olurken performans olarak da %10-15'lik avantaja geçmektedir.

 Piyasada çinko özelliklerde satılan mıknatısların bulunduğunu da görebilirsiniz. Bu özellikteki mıknatısların çekim kuvvetleri düşük olurken malzeme kalitesizliği sebebiyle de kullanışlı olmayacaklardır. Mıknatıs Market sitesini incelediğimiz zaman birbirinden kaliteli ve özellikleri olan mıknatısları görebilirsiniz. Güçlü mıknatısları istediğiniz boyutlarda Mıknatıs market sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Mıknatıs Çeşitleri

Kullanım alanlarına göre farklı özelliklerde mıknatıslar bulunmaktadır. Genel olarak aktif hayatta magnet olarak da adlandırılan neodyum mıknatıs yoğun olarak kullanılmaktadır. Neodyum mıknatısların birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların yanı sıra bir dezavantajda bulunmaktadır, ters bir çarpışma anında kırılabilirler. Bu yüzden mıknatısları kullanırken bu özelliğe dikkat etmek önemlidir. Neodyum mıknatıslar veya güçlü mıknatıslar ile ilgili tercihleri Mıknatıs market sitesini inceleyerek de yapabilirsiniz.

 Boyut olarak incelik veya kalınlık olarak şekil olarak mıknatıslardan beklentilerinizi bu sayfayı incelediğinizde görebilirsiniz. Yuvarlak özelliklerdeki mıknatıslar yoğun olarak tercih edilirken farklı özelliklerdeki mıknatısların da bulunduğunu görebilirsiniz. Kullanım alanınız ve tercihleriniz tamamen size aittir. Mıknatıslarda dikkat edilmesi gereken bir konu da dayanabilecekleri sıcaklık miktarıdır. Bunun da ortalama 80 dereceye kadar olması yeterlidir ve gereklidir.