TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 24-11-2022 11:47   Güncelleme : 24-11-2022 11:47

3D Baskı Hizmeti Nedir?

3D baskı denilen şey 3D yazıcılarla gerçekleştirilen bir tekniktir. 3 boyutlu şekilde çizimi yapılan bir nesnenin 3D yazıcılarla elle tutulabilen bir nesneye dönüştürülmesi işlemidir.

3D Baskı Hizmeti Nedir?

3D baskı denilen şey 3D yazıcılarla gerçekleştirilen bir tekniktir. 3 boyutlu şekilde çizimi yapılan bir nesnenin 3D yazıcılarla elle tutulabilen bir nesneye dönüştürülmesi işlemidir. Bu işlemin yapılabilmesi için pek tabi 3D özelliği olan yazıcılara gereksinim vardır. Dolayısıyla 3D baskı tekniği ile bir objeye yada herhangi bir ürüne baskı yaptırmak istiyorsanız kaliteli ve profesyonel 3d baskı hizmeti veren firmalarla çalışmanız sağlıklı sonuçlar almanızı sağlar.

3d baskı hizmetinin yaygınlaşmasıyla beraber artık geçmiş dönemlerde ki gibi baskı maliyetlerinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca eski yöntemlere göre daha zor geometrik şekillerde ya da daha karmaşık şekillerde dahi 3D baskı çıktıları alabilmenin mümkündür. Aldım Geldi sitesi üzerinden kolaylıkla tüm 3D sistemini sağlayan yazıcıları görebilir ve sipariş oluşturabilirsiniz.

3D Baskı Hizmeti Hangi Ürünlere Yapılır?

Günümüzde baskı ve imalat iş kollarında artık 3D yazıcılarla 3D baskılar yapılabilmektedir. Bundan dolayı kişiler dilediği ürünlere diledikleri gibi baskılar yaptırabiliyor. 2 boyutlu yazıcılar kullanılarak farklı renklerde ve mürekkeplerde baskılar yapılabiliyorsa 3D yazıcılarla daha keskin etkileyici renklerde baskılar yapılabilmesi mümkündür.

Her ürün 3D yazıcılarla uyumlu değildir. Her malzemede uyumlu olmayabiliyor. 3D baskılarda genellikler metal tozu ve bronz gibi malzemelere yapılabilir. Veyahut kişi dilerse plastik benzeri olan PLa ve karbon fiber malzemede kullanabiliyor. Plastik üretim, 3d baskı hizmetleri için Aldım Geldi sitesiyle iletişime geçebilirsiniz.