GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-11-2022 13:02   Güncelleme : 24-11-2022 13:02

Reklamcılık Vakfı ve Hogarth Istanbul ortak projesi Hogarth Akademi açılıyor!

Reklamcılık Vakfı ve Hogarth Istanbul ortak projesi   Hogarth Akademi açılıyor!

24 Kasım 2022 – Yeni nesil iletişim şirketleri ve yaratıcılık sektörünün nitelikli çalışanlara duyduğu ihtiyaç her geçen gün artarken bu gereksinimi görerek harekete geçen Reklamcılık Vakfı ve Hogarth Istanbul, güçlerini birleştirerek yepyeni bir eğitim programına imza attı.

 

Reklamcılık Vakfı ve dünyanın en büyük uluslararası kreatif prodüksiyon ve yaratıcı içerik üreticisi networkü Hogarth’ın birlikte geliştirdikleri Hogarth Akademi projesi ile gençlere eğitim, staj ve iş olanağı sağlıyor. 

 

Reklamcılık Vakfı’nın desteği ile Hogarth’ın geniş uygulama deneyimi ve uzmanlığını gençlerle buluşturmayı hedefleyen, Hogarth Akademi eğitim programı, hem gençlerin işin mutfağını görerek kariyerleri hakkında bilinçli seçimler yapabilmelerini hem de verilen eğitimlerle sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ve yaratıcı iş gücüne katkı sağlamayı amaçlıyor.

 

İlk etapta Dijital, Grafik ve Film Prodüksiyonu alanlarında kariyer edinmeyi planlayan üniversite öğrencisi ve yeni mezunlara sektörü tanıtmayı, işin temel kavramlarını ve süreçlerini öğretmeyi planlayan Hogarth Akademi’de katılımcılar alanlarında uzman, yıllardır reklamcılığın mutfağında çalışarak sektörde kendini kanıtlamış profesyonellerle bir araya gelecek ve akademik bilgiden ziyade işin mutfağını deneyimleyecekler. 

 

Hogarth Türkiye CFO’su Hilal Aygün “Hogarth İstanbul olarak en önemli vaadimiz kalite ve verimlilik. Hogarth Akademi projemiz ile hem bu yolculuğumuzda bizimle yürüyecek yol arkadaşlarımızı bulmak hem de kariyerinin başında olan gençlerimize yeni fırsatlar sunmak arzusundayız. Bu proje ile kariyerlerinin henüz başında olan gençlere sektörümüzü en yetkin ağızlardan dinleme ve bilinçli kariyer tercihi yapma konusunda destek olmaktan çok mutluyuz.
Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara eşsiz bir fırsat sunan bu programla gelecekte birlikte çalışacağımız parlak yeteneklerle de tanışmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.” diyerek görüşlerini paylaştı.  

 

Reklamcılık Vakfı Başkanı Aslıhan Anarat Çötelioğlu “Yeni yeteneklerin tespiti, sektöre kazandırılması, eğitim ve diğer yollarla meslek içinde desteklenmesi başlıca çalışma alanlarımızdan. Bu anlayışla Hogarth Akademi gibi önemli bir projeye imza atıyoruz. Hogarth gibi güçlü bir uluslararası ortakla gerçekleştirdiğimiz bu projede gençlere sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da kendilerini gösterme imkânı sunuyoruz.”

 

Hogarth Akademi Eğitim başvuruları Kasım ayının son haftası başlıyor 

Dijital, Grafik ve Film Prodüksiyonu alanlarında teknik ve pratik bilgilerin yer alacağı eğitime; Kasım ayının son haftası itibari ile Reklamcılık Vakfı’nın sosyal medya hesapları ve internet sitesi üzerinden kayıt yaptırılabilecek. Ön değerlendirme sonrası uygun bulunan başvurular kabul edilecek. Dijital ortamda verilecek eğitimlerin son günleri soru-cevap, tanışma ve sertifika teslimi için ajansta yüz yüze gerçekleşecek. 

 

Ajansların günlük işleyiş süreçleri ile yaratıcı sektörlerinin canlı ve dinamik yapısına odaklanan 4 haftalık eğitimlerle gençler sektöre donanımlı bir şekilde hazırlanırken program sonunda Reklamcılık Vakfı ve Hogarth tarafından verilen sertifikayı almaya hak kazanacaklar. 

 

Hogarth’ın adaylar arasından seçilecek 5 kişiye burs vereceği programın sonunda sertifika almaya hak kazanan katılımcılar arasından mülakat yapılarak iş olanağı da sunulacak.

 

-*- 

Daha fazla bilgi için:

Deniz Tozak / Dasİstanbul & DasBodrum / +90 532 613 7796

 

Hogarth hakkında:

Hogarth, WPP'nin yaratıcı prodüksiyon ajansıdır. Müşterilerimiz için tüm mecralarda ve tüm dillerde reklam ve pazarlama iletişim çözümleri üretiyoruz. Güçlü iş akışımız ve varlık yönetimi teknolojimizle birleşen üretim uzmanlığımız, küresel markalar için kalite, kontrol ve verimlilik sağlıyor. Reklam malzemelerinin üretimi, uyarlanması ve tedariğinin sadece bu disipline odaklanan bir firma tarafından yapılması gereken ve uzmanlık gerektiren bir faaliyet olduğuna inanıyoruz. Reklamları piyasaya verimli ve uygun maliyetli bir şekilde sunmak için yaratıcı ajanslar ve medya ajansları ile birlikte çalışarak kaliteyi arttırırken uzmanlar tarafından yönetilen içerikler sayesinde tüm dillere ve kültürel farklılıklara uygun çözümler sunuyoruz.

 

Reklamcılık Vakfı hakkında: 

Reklamcılık Vakfı, Türkiye’deki reklamcılık mesleğinin saygınlığını toplumsal yaşamın her alanında korumak, yükselmesine katkıda bulunmak ve bu süreçte ihtiyaç duyulacak kaynakları yaratmak misyonu ile hayata geçmiş bir vakıftır. Dijital dönüşüm ile iş yapma biçimleri ve gereksinim duyulan beceriler köklü biçimde değişirken mesleğin değişmez temelleri olan pazarlama, markalaşma, rekabetçi yaratıcılık ve profesyonellik gibi önemli yapı taşlarına önem veren Reklamcılık Vakfı, gençleri dijital dönüşüm ekseninde destekleyerek sektöre kazandırmaktadır. Yeni yeteneklerin tespiti, sektöre kazandırılması, eğitim ve diğer yollarla meslek içinde desteklenmesi Reklamcılık Vakfı’nın başlıca çalışma alanlarıdır.