GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2022 09:13   Güncelleme : 29-11-2022 09:13

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN 3 ARALIK ENGELLİLER HAFTASI’NDA ENGELLİ ÇOCUKLARA ÇOK ÖZEL HEDİYELER

ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN 3 ARALIK ENGELLİLER HAFTASI’NDA ENGELLİ ÇOCUKLARA ÇOK ÖZEL HEDİYELER

ÖZEL HEDİYELER, PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN ÇOCUKLARIN EVLERİNE TEK TEK BIRAKILDI

Üsküdar Belediyesi 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla engelli çocuklara özel hediyeler dağıtmak için özel hediyelerden oluşan bir kutu hazırladı. Üsküdar ilçesinde yaşayan engelli çocuklara ulaştırılmak üzere hazırlanan özel hediye paketleri Üsküdar’da bulunan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nden yola çıkarılarak çocuklara ulaştırıldı.

Üsküdar Belediyesi tarafından 3 Aralık ‘Dünya Engelliler Günü’ sebebiyle bir proje düzenlendi. Proje kapsamında engelli ve özel çocuklara hediye paketi yapıldı. Çocuklara dağıtılacak özel eğitim setlerinin, çocukların algılama, muhakeme, dikkat, görsel hafıza ve bellek gibi bilişsel becerilerini güçlendirecek şekilde seçildiği belirtildi. 

Dağıtılan setlerin, El becerisinin ve göz el koordinasyonu becerisinin gelişmesini sağlarken, problem çözme, yaratıcı, mantıksal ve eleştirel düşünmeyi geliştirdiği aktarıldı. Hazırlanan özel setler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de katılımıyla paketlenerek çocuklara dağıtılmak üzere yola çıktı.

Türkmen: “Engelliler Günü dolayısıyla ufak bir hediye hazırladık”

 Engelliler haftasına dair konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediyesi olarak, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla, buradan hizmet alan ailelerimize bir destek ufak bir hediye hazırladık. Bu hediye paketimizde, kodlama testi var çocuklar aileleriyle birlikte oynasın diye. Çocukların aileleri ile birlikte zaman geçireceği oyunlar mevcut. Bu çocuklarımız ile meşgul olmak gerekiyor, meşgul olunmaz ise asabileşiyor, hem kendilerine hem çevrelerine zarar verebiliyorlar. Maksadımız, çocukların zamanını kaliteli şekilde değerlendirmek” dedi.