GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-11-2022 08:59   Güncelleme : 30-11-2022 08:59

Özgeçmişinize "Hakkımda" Bölümü Nasıl Yazılır

Özgeçmişinize

CV'niz, bir işvereni iş için en iyi kişi olduğunuza ikna etme şansınızdır. Özgeçmişinize “ hakkımda ” bölümü eklemek, bir aday işe alım yöneticileri veya işe alım görevlileri hakkında daha fazla bilgi edinmek istediklerinde öne çıkmanıza yardımcı olabilir, bu da röportaj almanıza yardımcı olabilir.

Bu makalede, bir özgeçmişte benim hakkımda “ bölümünün ne olduğunu, benim hakkımda ” bölümünün dahil edilmesinin faydalarını ve nasıl yazılacağını gösteren örnekleri tartışıyoruz. Özgeçmişinizde en iyi becerilerinizi nasıl göstereceğinizden emin değilseniz, cvhazirlama ile profesyonel yardım alabilirsiniz.

Özgeçmişte benim hakkımda “ bölümü nedir?

Hakkımda “ bölümü ” bölümü, özgeçmişinizde profesyonel olarak kim olduğunuzu vurgulayan, en güçlü yönlerinizi tanımlayan ve en büyük profesyonel başarılarınızı sergileyen kısa bir segmenttir. CV'deki “ bölüm me ”, okuyucu “ sorgusunu kısaca ele almalıdır. Neden seninle çalışmalıyız? "Hakkımda" bölümüne birkaç şey girmelidir:

Profesyonel unvanınız. Hakkımda “ bölümünüz ” bölümünüzde kim olduğunuzu açıklamalıdır. Mevcut iş unvanınız dahil. Okuyucuyu mesleki deneyim seviyeniz hakkında hızlı bir şekilde bilgilendirir.

İlgili beceriler ve başarılar. Hakkımda “ bölümünüz ” bölümünüz, en güçlü yönleriniz için başvurduğunuz konumla ilgili becerileri de vurgulamalıdır. Bu güçlü yanları vurgulayan profesyonel bir başarı örneği içermelidir.

Kariyer hedefleriniz. Özgeçmişinizin amacı "hakkımda" bölümünde açıkça belirtilmelidir. Bu hem kısa hem de uzun vadeli hedefleri içerebilir.

Eklenecek başka bir şey de "benim hakkımda" bölümüdür.

Özgeçmişinizdeki "CV kendinden bahsetme" bölümü, işe alım yapanlara ve işe alım yöneticilerine öne çıkmanıza yardımcı olabilecek tek yer değildir. Örneğin, kapak mektupları ve profesyonel sosyal ağ profilleri daha kapsamlı "benim hakkımda" bölümler içerebilir. Kapak mektubunuzun ve profesyonel profillerinizin "hakkımda" kısmı, özgeçmişinizin "hakkımda" bölümüne benzer şekilde yapılandırılmalıdır. Bununla birlikte, daha alakalı deneyim ve başarılar gerekiyorsa daha uzun olabilirler.

Hakkımda “ 'in faydaları ” özgeçmiş bölümü

Özgeçmişinize “ hakkımda ” bölümünü dahil etmenin birkaç faydası vardır:

Tüm özgeçmişinizi özetler. Hakkımda “ bölümünüz ” bölümünüz, okuyucunun özgeçmişinizden bilmesini istediğiniz en önemli bilgileri kısaca özetleyecektir. İşveren veya işe alım yöneticisinin özgeçmişleri sıralamak için çok zamanı yoksa, “ hakkımda ” bölümünüz diğer adaylardan hızlı bir şekilde öne çıkmanıza yardımcı olabilir.

Profesyonel markanızı tanımlar. Hakkımda “ bölümünüz ” bölümünüz, özgeçmişiniz boyunca listelediğiniz becerilerin belirli örneklerini kullanarak özgeçmişinize karakter ekler. Kişiliğinizi sergileyen hem açıklayıcı kelimeleri hem de eylem fiillerini birleştirmeye çalışın ve tasvir etmek istediğiniz kişisel profesyonel markayı tanımlayın.

Deneyiminizi ölçer. Hakkımda “ bölümü ” bölümü, değerinizi ölçen açıklamaları kullanarak en büyük profesyonel başarılarınızı vurgulamak için ideal bir yerdir.

Özgeçmişte kendiniz hakkında nasıl yazılır

Özgeçmişinizde benim hakkımda etkili bir “ bölümü yazmak için şu adımları izleyin:

Kendinizi profesyonel olarak tanımlayın. İlk adımınız profesyonel olarak kim olduğunuzu belirlemektir. Çoğu kişi mevcut iş unvanlarını kullanır, ancak iş deneyiminiz yoksa “ giriş seviyesi profesyonel ” veya “ yakınlık onurları üniversite mezunu ” gibi açıklayıcı kelimeleri de kullanabilirsiniz.

Vurgulamak istediğiniz şeyleri açıklayın. Hakkımda “ bölümünüz ” bölümünüz, başvurduğunuz pozisyon için sizi en güçlü aday yapan şeyleri vurgulamalıdır. Sizi diğer adaylardan en iyi şekilde öne çıkaran bilgileri vurgulamanız gereken yer burasıdır. Becerilerinizi, ilgili iş deneyiminizi, profesyonel başarılarınızı, neden endüstri hakkında tutkulu olduğunuzu veya bunlardan birkaçının bir kombinasyonunu vurgulayabilirsiniz.

Kariyer hedeflerinizi ana hatlarıyla belirtin. Özgeçmişinizin “ hakkımda ” bölümü, kısa ve uzun vadeli kariyer hedefleriniz ve bunların başvurduğunuz konumla nasıl ilişkili olduğu hakkında bir açıklama ile sonuçlanmalıdır.

“ Hakkımda ” özgeçmiş örnekleri

İşte “ hakkımda ” çeşitli endüstrilerdeki bireyler için yazılmış özgeçmiş bölümlerine birkaç örnek:

Müşteri Hizmetleri

Artan müşteri şikayetlerini ve sorunlarını çözme konusunda kapsamlı deneyime sahip samimi ve profesyonel müşteri hizmetleri uzmanı. Müşteri memnuniyeti ve akran tanıma ödülleri ile kanıtlanmış güçlü kişilerarası beceriler. Müşteri sadakatini% 20 artıran yeni bir müşteri elde tutma programı oluşturan yaratıcı problem çözücü%. Kariyer gelişimini yönetime devam ettirmek için müşteri hizmetleri ekibi süpervizörü olarak pozisyon almak.

Yönetim

Örnek olarak geniş deneyime sahip lider ekiplere ve geri bildirim ve koçluk ile başarılı satış süpervizörü, kariyer büyümesini satış müdürü olarak genişletmeyi amaçlamaktadır. Eğitim departmanının çalışan memnuniyetini ve verimliliğini% 30 artıran yeni materyaller geliştirmesine yardımcı olarak yeni işe alım eğitimine katkıda bulundu%.

Üniversite öğrencisi

Muhasebeci olarak giriş seviyesi pozisyonu arayan Gürcistan Üniversitesi'nden yüksek düzeyde organize ve detay odaklı onur mezunu. Genel muhasebe, bütçeleme ve tahmin, muhasebe ilkeleri ve mevzuatı gibi kurslar için akran öğretmeni olarak görev yapmıştır.

Kariyer değişikliği

10 yılı aşkın mesleki deneyime sahip başarılı İngilizce öğretmeni. Orta ve büyük bir pazarlama firması için metin yazarlığı içeren bir pozisyonda kariyer değişikliği aramak. Ders planı yazma ve okul sonrası eğitimlerinde çeşitli kurslarda öğretmenlere yardım etmek için gönüllü olan kendi kendine başlayan ve hızlı öğrenen sürücü.