GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2022 10:29   Güncelleme : 06-12-2022 10:29

Askı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Askı, gömlek, elbise, etek, tişört ve çok sayıda farklı türlerde kıyafetlerin uzun zaman boyunca kırışmadan ve deforme olmadan dolapların içine asılmasına yardımcı olan görünüm olarak insan omzuna benzeyen formlarda üretilmiş olan üründür.

Askı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Askı, gömlek, elbise, etek, tişört ve çok sayıda farklı türlerde kıyafetlerin uzun zaman boyunca kırışmadan ve deforme olmadan dolapların içine asılmasına yardımcı olan görünüm olarak insan omzuna benzeyen formlarda üretilmiş olan üründür. Elbise askısı olarak kullanılan genel bir tanıma sahipse de her formda eşyaya veya kıyafete göre tasarlanan modelleri bulunur.

Kimi elbise askılarının hemen altında düz bir çıta yer alır. Kişiler gömlek ve bluz asarken bu çıtaya da pantolonları asarak dolapların içinde olan kalabalıklığı önleyebilir. Askı modelleri arasında her iki tarafından küçük kancalar şeklinde eteklerin asılmasını kolaylaştıran askı türleri de vardır.

Ahşap Elbise Askıları Neden Tercih Edilir?

Ahşap elbise askıları genellikle diğer plastik türü olan askılara kıyasla daha sağlıklı ve uzun ömürlü kullanılabildiği için tercih edilmektedir. Aynı zamanda ahşap elbise askısı seçimi her zaman için doğru ve sağlıklı bir tercihtir. Zira plastik veya metal materyallerden üretilen askılar zaman içinde kırılıp eğrilebilir veya kısa zamanda askının kafasının koptuğunu görebilirsiniz. Bu daha çok plastik askılarda görülen bir durumdur.

Ahşap askılar ise yıllarca kalitesinden ve dayanıklılığından emin olarak kullanabileceğiniz işlevselliği fazla olan eşyalardır. Ahşap askı giysiler için uygun bir destek sunar. Bu yönüyle tercih sebebidir. Askı fiyatları değerlendirildiğinde Sdf Askı sitesinde yer alan farklı askı modellerini ve fiyatlarını görebilmeniz mümkündür.