GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-12-2022 11:31   Güncelleme : 07-12-2022 11:31

Bondex Sünger

Bondex Sünger

Yoğun seslerin olduğu şehrin iç kesimlerden yaşıyor; araba sesleri, korna sesleri vb. birçok unsurla geceden, gecenin sessizliğinde yararlanamıyorsanız. Evinizi her daim istediğiniz ses kalitesine ulaştırabilirsiniz. Akustik kalite sayesinde yapacağınız işlere daha iyi bir şekilde odaklanmaya başlayacak, daha iyi çözümler üreteceksiniz. Sadece ses yalıtımı değil, sesin içerde gürültü olarak da oluşmasını engelleyici özellikleri bulunmaktadır. Bondex süngerler, çeşitli atık süngerlerin kırım işleminden geçirilerek tekrardan birleşmesiyle ilk işlemi alınmış olunur. İkinci adımda ise pres makinelerinde sıkıştırılarak bütün bir sünger halini alması sağlanır. Bondex Sünger ile beraber sesin dışarıya çıkmasını engelleyebilir, gürültülü ses olmasını da bu sayede engellemiş olabilirsiniz. Ses yalıtımında çoğu alanda kullanımını sağlayabileceğiniz bondex süngerler alev ilerletmez yapısı sayesinde fabrikalarda makine ses yalıtımında kullanıldığında herhangi bir tehlike arz etmeden güvenle yalıtım sağlamaktadır. Ses yalıtımında kullanılacak olan bu malzeme sadece sesi yalıtım akla kalmayıp dışarıdan gelebilecek yoğun sesleri de engelleyebilecek şekilde tasarlanmıştır. İçeriden dışarıya veya dışarıdan içeriye ses gelmesini yüksek oranda engellemektedir.

Seslerin çok yoğun olduğu alanlarda varyasyon olarak üretilen iki bondex sünger arasına epdm ses bariyeri takviye edilmiş olan bariyerli bondex süngerlerin kullanımını sağlayarak ses geçişlerini absorbe edebilirsiniz. Görüldüğü üzere bu bariyerli süngerin kullanım alanı çok geniş olup ses yalıtımı olması gereken her yerde rahat bir şekilde kullanılabilir. Bondex Sünger nedir Yapılacak olan ses yalıtım işinin ne kadar kaliteli malzemeler ile yapıldığı alınabilecek olan sonucun bir o kadar da kaliteli olmasını sağlayacaktır. Bu işin ses yalıtımı konusunda uzman ve tecrübeli olması gerekmektedir. Süngerler sesim yoğun olduğu ortamlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Kaliteli bir ses yalıtım süngeri ile yapılan işlerde Arda başarılı olmuştur.

Bondex süngerler ağır yapıya sahip olması nedeniyle kendinden yapışkanlı seçeneklerinin kullanılması önerilmemektedir. Kontak sünger yapıştırıcı olmadan uygulanan bondex süngerler ağırlığı gereği zamanla sarkmalar oluşabilmektedir. Evlerde ofislerde ses geçişlerini kontrol altına almak amacıyla kullanacağınız Bondex Sünger uygulaması sonrası dekoratif yapısı olmaması nedeniyle alçıpan kullanılarak ürünün gizlenmesi önerilmektedir. Dilerseniz stüdyolarda uygulanmasını istediğiniz bondex süngerlere bariyerler birlikte yankı emici süngerlerin birleştirilerek üretimi gerçekleştirilen süngerlerin kullanımını sağlayarak hem ses geçişlerini kontrol altına alabilir hem de yankı problemlerini çözebilirsiniz.  Ses yalıtımı ve akustik süngerlerin kırpılarak en üst seviyede birleştirildiği yumurta veya labirent sünger, bariyer takviyesi ile güçlendirilerek piyasaya sürülmektedir. Oldukça ekonomik fiyatlarla satışa sunulan bu ürün, temin etmek isteyenler için her zaman kampanyalı ve indirimli olarak sunulmaktadır. Çoğu yerden temin edebileceğiniz bu ürüne sahip olunca, gereksiz tüm gürültülerden uzaklaşmış olacak ve daha sakin bir yaşama adım atabileceksiniz. Bondex süngerler ve daha birçok alanınıza uygun akustik yalıtım materyalleri ile ilgili bilgi edinmek için Turkish Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.