TEKNOLOJİ
Giriş Tarihi : 21-12-2022 15:54   Güncelleme : 21-12-2022 15:54

Hepa Filtre Ne İşe Yarar?

Hepa filtreler, birçok hava filtresinde bulunması gereken filtrelerden biridir.

Hepa Filtre Ne İşe Yarar?

Hepa filtreler, birçok hava filtresinde bulunması gereken filtrelerden biridir. Hepa filtre hava temizleyicileri vasıtasıyla havayı emer ve havayı filtreleyerek temiz havayı odaya verir. Özellikle astım hastaları tarafından sıklıkla tercih edilen hava temizleyiciler, astım hastaların hayatını kolaylaştırmaktadır. Havada gözümüzle görmediğiniz toz ve partiküllerin hep o filtreler sayesinde kolaylıkla temizlenip, temiz havaya kavuşmamız sağlanır. Hepa filtreler, özellikle salgın hastalıkların olduğu zamanlarda okullarda hastanelerde ve iş yerlerinde ve evlerde hava temizleyicilerinin kullanılması, havadaki zararlı tozların hava temizleyicisi tarafından filtrelenmesi hepa filtreler sayesinde olur.

Aktif Karbon Kaset Filtre Ne İşe Yarar?

Aktif karbon kaset filtreler özellikle havada ki gaz moleküllerini filtreleme özelliği sayesinde oldukça tercih edilen filtreler arasındadır. Aktif karbon kaset filtreler genellikle havada yer alan küf ve nem gibi unsurların havadan temizlenmesinde kullanılır. Havayı kirleten maddeleri temizler. Aynı zamanda bu filtreler yıkanabilme özelliğine sahiptir, yıkanıp tekrar kullanılabilir. Havada yer alan tozu saçı böceği yani havadaki büyük olarak ifade edeceğimizi tüm kirleri aynı zamanda ince tozları ve polenleri yani ikinci derecelere küçük parçacıkları da yakalama özelliğine sahiptir.

Kaset Filtreler Ne İşe Yarar?

Kaset filtreler özellikle diğer adı panel filtre olarak geçen kaset filtreler, filtreleme denilince ilk akla gelen filtreler arasında yer alır. Hava grubu filtrelerini en özellikli filtreleri arasındadır. Özellikle kaset filtreler, havada yer alan büyük pisliklerin temizlenmesinde kullanılan filtrelerdir. Üç aşamadan oluşan bu filtreler görünüş itibariyle dikdörtgen ve kare şeklinde oluştuğu için kaset filtre adına almıştır. Bunun için Safeair Filtre sitesini ziyaret edebilirsiniz.