SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-01-2023 14:20   Güncelleme : 12-01-2023 14:20

Dökülen Saçlara Saç Vitamini ile Nokta Koyun

Dr. Ömer Fatih Şahin, saçların dökülmesinin önlenmesinde saç vitamininin oldukça faydalı bir seçenek olduğunu kaydetti.

Dökülen Saçlara Saç Vitamini ile Nokta Koyun

Dr. Ömer Fatih Şahin, saçların dökülmesinin önlenmesinde saç vitamininin oldukça faydalı bir seçenek olduğunu kaydetti.

Günümüzün en çok karşılaşılan kozmetik problemlerinden biri olarak kabul edilen saç dökülmesi, kişilerde özgüven düşüklüğüne neden oluyor. Saç dökülmesinin sebepleri arasında iş stresi, kötü beslenme, vitamin eksikliği, yetersiz su alımı, sigara, alkol, düzensiz uyku ve hava kirliliği gibi birçok faktör rol oynuyor. Saç dökülmesine karşın alınan tedbirler arasında saç vitamini uygulaması da yer alıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren Dr. Ömer Fatih Şahin, "Saçlar birçok nedenden dolayı canlılığını yitirebilir. Saç boyaları, saç maşası, saç bakımı sırasında kullanılan kimyasallar saçları yıpratır, kırılmasına ve kopmasına neden olur. Saç diplerinin kuruması ve beslenmesinin azalması da bu süreci olumsuz etkiler." şeklinde konuştu.

Saç vitamini işlemiyle ilgili de konuşan Dr. Şahin "Saç vitamini uygulaması saç köklerini besleyen vitamin, mineral ve özel peptit içeriğinin saçlı deriye minik iğnelerle uygulanmasıdır. 7-10 gün aralıklarla kişinin ihtiyacına göre planlanan seanslar ile saçlar eski doğal görünümüne ve canlılığına kavuşur. İşlem sırasında herhangi bir şekilde yan etki bulunmuyor. Kişiler saç vitamini çalışmalarımızdan güvenli şekilde yararlanabiliyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul mezoterapi çalışmalarını sürdüren Dr. Ömer Fatih Şahin, çalışmalarından yararlanmak isteyen herkesin www.omerfatihsahin.com web sitesini ziyaret edebileceğini, kendisine telefon ya da mail yoluyla ulaşılabileceğini ifade etti.