GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2023 09:08   Güncelleme : 13-01-2023 09:08

İlk Kez Araç Kiralamak İsteyenler İçin Bilgiler

 Araç kiralama işlemleri son zamanlarda koronavirüs salgından sonra bir hayli artmış durumdadır.

İlk Kez Araç Kiralamak İsteyenler İçin Bilgiler

 Araç kiralama işlemleri son zamanlarda koronavirüs salgından sonra bir hayli artmış durumdadır. Toplu ulaşım araçları ile seyahat etmek çok Büyük risk teşkil ettiğinden dolayı araç kiralama firmalarına başvurmak sağlık açısından da tercih edilen bir sebep olmuştur. Araç kiralamak isteyen kişiler konfor alanı çerçevesinde seyahat etme özgürlüğünü elinde bulundururlar.

Piyasada birçok araç kiralama şirketi hizmet sunmaya çalışmaktadır. Ancak kiralama işlemini gerçekleştirecek olan müşterilerinin isteklerini ve taleplerini anında yerine getirilebilecek güvenilir bir firma ile çalışmak bu noktada önem taşımaktadır. Araba Kirala internet sitesi üzerinden kiralanacak olan araçlar istenilen bu konforu müşterilerine sunacaktır.

 Araba Nasıl Kiralanır?

Oto kiralama işlemleri son yıllarda koronavirüs salgınından sonra ve özellikle de ekonomik olarak araçların fiyatlarının çok yüksek oranlarda artışından kaynaklı olarak rağbet görmektedir. Araç satın almak istemeyen ya da alamayan kişi ya da firmalar araç kiralama işlemlerine başvurarak kolay bir şekilde seyahat etme özgürlüğünü elde etmiş olurlar. Araba kiralamak için ilk olarak rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Bu rezervasyonu şahsen firmaya giderek ya da telefon aracılığıyla ya da isteğe bağlı olarak internet üzerinden online olarak yapılabilme imkanı sunulmaktadır. Rezervasyon sonrasında istenilen marka ve modeldeki araç tercihi yapılmaktadır. Araç seçildikten sonra ise istenilen tarih aralığı siteye girilir ve müsaitlik durumu sorgulatılır. Online olarak başvurularda aracın nereden alınması gerektiği ve nereye bırakılacağı bilgileri de girilebilir.

İstenilen Konuma Aracın Ulaştırılması

Araba kiralama işlemlerinde müşterinin talebi doğrultusunda otogar havalimanı gibi yerlere kiralanan aracın ulaştırılması sağlanmaktadır. Adres ve konum bilgileri girildikten ve aracın nereden alınması gerekiyorsa bu bilgilerin de gerilmesi ile birlikte işlemin ilk aşaması tamamlanmış olacaktır. Tatil amaçlı yapılan seyahatler aracı olmayan kişiler için otogardan ya da havalimanından araç temin edilmesi gereken bir durumdur. Tercih edilecek araç kiralama firmasının ise bu hizmeti verebilmesi gerekmektedir. Araç kiralama hizmeti veren firmaların müşterinin talepleri doğrultusunda hizmet vermesi olumlu geri dönüş sağlanması açısından önem arz etmektedir.

Ayrıca müşterinin yine talebi doğrultusunda aracın nereden teslim edeceği de bildirilebilmektedir. Yine şehir dışından gelen müşterinin otogar ya da havalimanı ya da tren istasyonu gibi yerlere aracı bırakmak suretiyle anlaşmada yapabilmektedir. Araç kirala internet sitesi üzerinden bu bilgiler girildikten sonra kolay bir şekilde aracı nereden alınıp nereye bırakılacağı konusunda anlaşmaya varmak mümkündür.

 Araç Kiralamak İçin Yaş Şartı Var mı?

 Araç kiralama şirketleri araçlarını kiralayan kişinin belirli yaş şartlarını taşımalarını istemektedir. Bu yaş şartlarını taşıdıktan sonra ise ehliyet süresi ile ilgili de bir durum bulunmaktadır. Orta segment araçları kiralamak için en az 2 yıllık bir ehliyet geçmişine sahip olma şartı aranırken üst segment araçlarda ya da büyük araçlarda ise ehliyet süresi 3 yıl olarak aranmaktadır. Araba Kirala sitesinden hizmet alabilirsiniz.