GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2023 11:57   Güncelleme : 24-01-2023 11:57

Gayrimenkul Davasında Görevli Mahkeme Hangisidir?

Gayrimenkul davaları içeriği geniş olduğu için birçok mahkemelerde konusuna göre görülebilmektedir.

Gayrimenkul Davasında Görevli Mahkeme Hangisidir?

Gayrimenkul davaları içeriği geniş olduğu için birçok mahkemelerde konusuna göre görülebilmektedir. Bu davalar asliye hukuk mahkemesinde, sulh hukuk mahkemesinde, kadastro mahkemesinde ve idare mahkemesinde görülmektedir. Müdahalenin men-i, haksız işgal, tapu iptaline ilişkin davalar için asliye hukuk mahkemeleri görevlidir. Kira tespiti, ortaklığın giderilmesi ve kiracının tahliyesine ilişkin davalar ise sulh hukuk mahkemelerinde görülür. Tapu sicilinin düzeltilmesi ve kadastro davaları ise kadastro mahkemelerinde Ankara gayrimenkul avukatı aracılığıyla görülmektedir.

Gayrimenkul Davası İçin Avukatın Görevi Nedir?

Ankara gayrimenkul avukatı, müvekkilinin haklarını kaybetmemesi ile birlikte tüm hukuki süreçleri müvekkili adına yürüten kişidir. Gayrimenkul avukatı, taşınmazlar üzerinde kurulacak her türlü hakkın kurulması sürecini yönetir. İpotek kurar veya kaldırır. İpotek sözleşmelerini yapar. Bu alanda uzman olan avukatlar ev, arsa, arazi alım satım sözleşmelerini hazırlar işlemlerin tapuya aktarılmasını sağlar. Yabancıların mülk edinmesini ve tapu işlemlerinin hukuka uygun şekilde yürütülmesini gerçekleştirir.

Ankara Gayrimenkul Avukatı Ücreti 2023

Gayrimenkul avukatı Ankara ücreti, müvekkil ve avukat arasında var olan dava veya uyuşmazlığın türüne göre değişim gösteren bir unsurdur. Her yıl barolar tarafından güncellenen asgari ücret tarifesi de baz alınarak ücret belirlenebilir tabii bu durumda konunun türüne göre fiyat artışı da paralel olarak değişkenlik göstermektedir. En net fiyat bilgisini görüşme sağlayacağınız avukatın uyuşmazlığın niteliğine göre vereceği unutulmamalıdır. https://www.delilavukatlik.com/ankara-gayrimenkul-avukati sitesinden destek alabilirsiniz.