DÜNYA
Giriş Tarihi : 13-02-2023 11:36   Güncelleme : 13-02-2023 11:36

Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz

Türkiye'de 6 Şubat Pazartesi sabahı ne yazık ki kara bir güne uyandık. Toplam 10 ili ve 13 milyonu etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için el ele verdik. 

Depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz

Afet Destek Ekibimizle Sahadayız

             

Yüzyılın felaketini yaşadık ama yüzyılın dayanışmasıyla depremin yaralarını hep birlikte sarıyoruz. 

 

Biz de Uluslararası Kalkınma ve Çevre Derneği - IDEA Universal olarak 24 saat içinde afet destek ekibimizle deprem bölgelerine ulaştık. Arama kurtarma faaliyetlerinin her aşamasında elimizden gelen tüm desteği vermeye devam ediyoruz. Afet bölgesine gönderilen gıdadan giyeceğe kadar birçok yardım malzemesinin henüz erişilemeyen bölgelere ulaştırılması çok önemli. Tam donanımlı afet destek aracımız ulaşılması zor bölgelere destek sağlayacak. 

 

Uluslararası Kalkınma ve Çevre Derneği - IDEA Universal olarak Asya, Afrika ve Türkiye’de su, enerji, gıda gibi temel insani ihtiyaçlara erişimin olmadığı bölgelerde çalışmalar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bu deneyimlerimiz gösteriyor ki arama kurtarma çalışmalarına eşzamanlı olarak bu temel ihtiyaçların giderilmesi için bizlere büyük bir görev düşüyor. Başta su, sanitasyon, enerji altyapıların onarılması, temel insani ihtiyaçlara kalıcı çözümlerin üretilmesi en önemli çalışma alanımız olacak. 

 

13 milyon insanımızın etkilendiği bu büyük afetin yaralarını sarmak için önümüzde uzun, fedakarlık gerektiren bir yol var. Uluslararası Kalkınma ve Çevre Derneği - IDEA Universal, bu yolda tüm destekçileriyle beraber çalışmaya, sorumluluk almaya, bilgisini ve çabasını sunmaya hazır. 

 

Afet Destek ekibimizle ulaşılması zor bölgelerde arama kurtarma çalışmalarına destek veriyoruz. Yoğunluktan dolayı Hatay’a giremeyen araçların yardımlarını erişilmesi zor bölgelere küçük araçlarla dağıtıyoruz. İhtiyaç duyacağımız noktalarda sosyal medya kanallarımız aracılığıyla bildirimde bulunacağız, lütfen takipte kalın.

 

Birlikte güçlüyüz, birlikte bu yaraları iyileştireceğiz. Kimseyi geride bırakmayacağız.