GÜNDEM
Giriş Tarihi : 13-02-2023 11:48   Güncelleme : 13-02-2023 11:48

Boşanma Avukatı Sorumlulukları

Boşanma Avukatı Sorumlulukları

Bursa boşanma avukatı çeşitli sorumluluklar ile görevini yerine getirmeye çalışır. Bu görevlerin yerine getirilmesi ile boşanma davalarının daha sağlıklı bir şekilde yönetilmesi sağlanır. Boşanma davaları çekişmeli ve anlaşmalı boşanma davaları olarak çeşitlilik gösterebilir. Çekişmeli boşanma davalarında çiftler boşanma avukatlarına daha çok ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle Bursa boşanma avukatları bu dava türlerinde başvurulan avukatlıklar arasında yer alır.

Velayet Avukatı Sorumlulukları

Bursa Velayet Avukatı velayet davalarında müvekkillerin velayet haklarını almak için gerekli işlemleri yapmasında danışmanlık yapar. Hukuka uygun bir şekilde bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için velayet avukatlarına danışmak oldukça önemlidir. Bursa bölgesinde velayet avukatları hukuka uygun olarak davaların sağlıklı bir şekilde geçirilmesini sağlarlar. Aynı zamanda müvekkilinin haklarını savunarak velayet hakkını almalarını sağlarlar. Avukatlar müvekkillerini hukuki haklarını savunmaları açısından desteklerler.

Nafaka Avukatı Görevleri

Bursa Nafaka Avukatı eşler arasında birbirlerinden talep edilen nafakaların alınabilmesi için müvekkillerin savunmasını yaparlar. Yoksulluk, iştirak, yardım, tedbir nafakası gibi davalarda Bursa avukatları görev alır. Nafaka davaları genel olarak Çekişmeli boşanma davalarında gündeme gelen bir durumdur. Çekişmeli boşanma davalarında en önemli hususlar arasından nafaka talepleri yer alır. Eşler birbirlerinden yüksek miktarda nafaka taleplerinde bulunabilirler. Bu nedenle nafaka taleplerinin boşanma avukatlarından destek alınarak ve boşanma avukatlarınla danışarak talep edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Böylelikle taleplerin mahkeme tarafından kabul edilebilmesi sağlanır.