MAGAZİN
Giriş Tarihi : 13-02-2023 12:00   Güncelleme : 13-02-2023 12:00

Muğla Mermercilerinin Kamuoyu Bilgilendirmesi

“Muğla’da faaliyet gösteren mermer firmaları olarak kendi örgütlenmemizle her türlü doğal afet, yangın, depremde üzerimize düşeni yapmak konusunda bilinçli ve gönüllüyüz. “Muğla Mermerciler Platformu” adını verdiğimiz bu sivil oluşumda herhangi bir birlik veya dernek çatısı altında olmadan, dost firmaların kendi içlerinde örgütlenmesiyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı tüm mermerciler ile Muğla Mermerciler Derneği üyelerini bir arada buluşturuyoruz.

Muğla Mermercilerinin Kamuoyu Bilgilendirmesi

 

Deprem bölgesindeki arama kurtarma çalışmaları öncelikli olmak üzere, günümüzde tüm çalışmalarda iş makinaları azami önem taşımaktadır. Mesafe olarak deprem bölgesine çok uzak olsak da kara yollarının elverişsizliği ve Muğla Valiliği’nin yönlendirmesiyle Aksaz Deniz Üssü’ne firmalarımıza ait çok sayıda iş makinasını, sınırlı sayıdaki lowbedlerle birkaç tur yaparak gece gündüz indirdik. Makinalarımız limanda beklemektedir. Daha fazla makina nakletmek için ise Valilikten talimat beklemekteyiz. İş makinası organizasyonunu yapana kadarki dar vakitte de yine Muğla’daki mermer firmaları olarak toplamda 18 adet 2 odalı, banyolu kullanıma hazır konteynırı içlerini tamamen erzak, ısıtıcı, soba, kıyafet ile doldurarak deprem bölgesine sevk ettik. Ayrıca firmalarımızın gerek deprem bölgesine yakın işyerlerinde gerekse Muğla’da bulunan operatörleri, arama kurtarma ekipleri deprem bölgesinde aktif şekilde çalışmaktadır. Çevre şehirlerdeki firmalardan da Muğla firmalarına intikal eden yardım talepleri sahiplerinin yetkililerle iletişimini kurarak karışıklık yaşamadan, yardımların yerine ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz.

 

Deprem, yangın gibi felaketlerde her türlü imkanını, en büyük sermayesi olan makinalarını hiç düşünmeden ortaya koyan, birlik olup organize olan Muğla Mermerciler Platformu, mermercilerin her zaman ve ilk yardıma koşan, birlik bilinciyle hareket eden bir sektör olduğunu da hatırlatmak ister.

 

Tüm ülkemizin Allah yardımcısı olsun, hayatını kaybedenlere Yüce Allah’tan rahmet, yaralılara şifa ve tüm milletimize sabırlar dileriz.”