GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-02-2023 11:43   Güncelleme : 18-02-2023 11:43

Saç Ekimi Hakkında

Saç Ekimi Hakkında

Saç kökünün artık aktif olmadığı saçsızlığın oluştuğu alanlarda sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine verilen isim saç ekimidir. Saç ekiminde dökülen bölgeye hastanın kendi sağlıklı saçların nakledilmektedir ve saç ekimi tamamen kişiye özel planlanıp uygulanmaktadır. Saç ekimi operasyonu ile hastanın genellikle ense bölgesinde dökülmeye dirençli olan saç kökleri toplanır ve seyrelme olan alana açılan kanallara ekilir.

Buradaki amaç baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallık da kalıcı bir şekilde saçlı görüldü kişiye kazandırmak olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç ekim işlemi Aslında Küçük bir cerrahi operasyon olduğundan estetik yönündense tıbbi yönü dikkate alınarak profesyonel tecrübeli doktorlar tarafından sağlık kuruluşlarında yaptırılmalıdır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmalıdır

Günümüzde 50 yaş ve üzeri erkeklerin neredeyse %50'sinde saç dökülmesi görülmektedir. Dolayısıyla saç ekimi erkekler için oldukça fazla uygulanan kozmetik cerrahi bir operasyon olarak kabul edilmektedir. Saç kaybı Sadece erkeklere özgü bir durum olmamakla birlikte son dönemlerde kadınların da sıkça saç kaybı yaşadığı ve bu durum karşısında saç ekimi yaptırdığı görünmektedir.

Saç kaybının en önemli nedenlerinden biri genetik kodlanma özelliği olmakla birlikte ilerleyen yaş travmatik belli yaralanmalar sonrası ve çeşitli tıbbi rahatsızlıklar sonucunda da kişilerde saç dökülmesi görülebilir. Doktor kontrolü ile teşhis konulduktan sonra yeterli saç kökü olan tüm kişilere saç ekimi işlemi başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

20'li yaşlarını geçmiş fiziki yapısını tamamlamış saç ekim operasyonu için fizyolojik rahatsızlığı olmaya başında ya da vücudunda uygun sayıda donör bulunan kişiler saç ekimi uygulamasını yaptırabilirler. Gaziantep saç ekimi olarak alanında tecrübeli uzman profesyonel doktorlar tarafından gerçekleştirilen bu işlem oldukça rağbet gören bir operasyondur.

Ekilen Saçlar Doğal Görünür mü?

Saç ekiminin asıl amacı kişiye doğal görünümlü kalıcı saç kazandırmaktır. Ekilen saçların doğal görünmesi için operasyon konusunda uzmanlaşmış doktorlar ve uzmanlar tarafından yapılması gereken önemli bir durumdur. Doğru sağlık kurulusunda deneyimli uzmanlar tarafından yapılan saç ekimi operasyonları ancak doğal bir görünüm elde etmenizi sağlar. Saç ekiminde uygulanan yöntemler de doğallık elde etmede oldukça önemli hususlardır.

Saç Ekim Operasyon Ücretleri

Saç ekim operasyonu kişiye özel olarak belirlenmekte olup planlama da kişiye özel yapılan bir operasyondur. Saç ekim operasyonu ücretleri kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu alanda en önemli etken ekilecek olan kök sayısını fazlalığı kellik görülen alanın büyüklüğü uygulanacak olan seans sayısı olarak kabul edilmektedir.

Tüm bu etkenlere ek olarak da işlemin yapılacak olduğu sağlık kuruluşunun kendine göre belirlemiş olduğu fiyat politikası da oldukça etkili bir durumdur. Saç ekim fiyatları bu şekilde etkenlere bağlı olarak belirlenen bir sistemdir. Saç Ekelim sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.