GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-03-2023 09:56   Güncelleme : 01-03-2023 09:56

Çan İçin Sanatçılar El Ele Verdi

Çan İçin Sanatçılar El Ele Verdi

Bir süredir Çan'da hazırlıklar yapan Morris Sanat Kurucusu Abdurrahman Tutar; Atölyem Kültür Sanat Kurucusu Mehmet Regaip Göktaş; ve Ra Tattoo Stüdyo sahibi Rabia Yumuşak ile beraber çocukların yüzünü güldürmek için kolları sıvadılar. Yakında planlanan çocuk tiyatro gösterileri için bir çalışma yapan ekip yakın zamanda Çan’da sahne alacak.

2013 yılından Covid-19 virüsünün çıktığı yıla kadar aktif çalışmalara imza atan Morris Sanat uzun zamandır çalışmalarını İstanbul'da sinema sektöründe devam ettiriyordu. Bir süredir de Türkiye çaplı bir planlama yapan Tutar Çanlı çocuklarla bir araya gelecek.

Sanatçılar Çan İçin Kolları Sıvadılar

Uzun zamandır Çanakkale ve ilçelerinde Duvar Ressamı ve Dövme Sanatçısı olarak çalışmalar yapan Rabia Yumuşak bir süre önce Çan'a gelerek Ra Tattoo Stüdyo isminde Çan'ın ilk dövme stüdyosunu açtı. Geçtiğimiz yıllarda tiyatro gösterileri, şenlik ve festivallerde ses getiren daha sonra çalışmalarını İstanbul'da devam ettiren, yakın bir zaman diliminde Çan'a geri gelen Morris Sanat kurucusu Abdurrahman Tutar ilk projelerini göstermeye başladı. Çan'da aktif olarak Morris Sanat ile çalışıp daha sonra kendi atölyesini kuran Atölyem Kültür Sanat kurucusu Mehmet Regaip Göktaş COVİD zamanında çalışmalarını durdurmak zorunda kalmıştı. Şimdi üç sanatçıyı Çanlı çocuklar için kolları sıvadı.

Şehrimize Gelen Depremzede Ailelerinin Çocuklarına Oyuncak Topladılar

Çan Belediyesi çatısı altında; Abdurrahman Tutar ve Rabia Yumuşak günlerce sosyal medyadan çocuklar için oyuncak ve kırtasiye ürünleri topladılar. Çan Belediyesi Düğün Salonu'nda çocuklarla her gün buluşarak onlara hediye oyuncaklar ve kırtasiye ürünleri verdiler. Toplama ve dağıtma sürecinin sonuna doğru kalan, yeniden toplanan oyuncakları deprem bölgelerine göndermeyi planlıyorlar.