GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-03-2023 13:46   Güncelleme : 06-03-2023 13:46

Kuluçka Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuluçka Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kuluçka dönemi hakkında bilinmesi gereken konular oldukça fazladır. Kuluçka işleminin yapılması için bu bilgilere sahip olmak oldukça önemlidir. Kuluçka döneminde dikkat edilecek en önemli konu kuluçkaya yatırılacak olan yumurtanın özellikleridir. Yumurtanın çeşitli özelliklerine dikkat edilerek sağlıklı kuluçka dönemi için yumurta seçimi yapılabilir. Kuluçka makinesi kullanımında kuluçka döneminin etkili bir şekilde getirilmesi sağlanabiliyor.

Kuluçka döneminde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise kesinlikle tavuğun sağlığıdır. Sağlıklı tavuklar ile kuluçka döneminin geçirilmesi sağlıklı civcivlerin yetiştirilebilmesi açısından önemlidir. Bu nedenle tavuk sağlığına dikkat etmek gerekir. Tavuk sağlığına dikkat etmek için kafes ve kümes ekipmanları gibi ihtiyaçların kaliteli olması ve yeteri miktarda olması gerekir. Bu ürünleri temin edebilmek için Elif Kuluçka Makineleri firmasını tercih edebilirsiniz. Burada birçok ürünü hızlı ve güvenilir bir şekilde satın almak mümkündür.

Kanatlılarda Tüy Kaybı

Kanatlı hayvanlarda tüy kaybının yaşanması en sık rastlanan problemler arasında yer alır. Bunun farklı nedenleri bulunur. Kanatlı hayvanlarda yaşanılan tüy kaybının engellenebilmesi için öncelikle tüy kaybının neden meydana geldiği araştırılmalıdır. Böylelikle nedene yönelik tedavi uygulanarak tüy kaybının engellenmesi mümkün olur. Tüy kaybına genel olarak olgunluk çağına ulaşma, yetersiz beslenme gibi çeşitli nedenlerden olması mümkündür.

Kanatlı hayvanlar için ihtiyaç duyulabilecek birçok ürünü Elif Kuluçka Makineleri firmasından temin edebilirsiniz. Yem pelet makinesi gibi ürünleri güvenilir bir şekilde firmadan temin edebilmek mümkündür.