SAĞLIK
Giriş Tarihi : 16-03-2023 10:39   Güncelleme : 16-03-2023 10:39

Network Marketing Nedir?

Gün geçtikçe artan 21. yüzyılın ticaret sistemi olarak görülen ve direk satıcının geliştirilmiş bir türü olan network marketing ağ pazarlaması kişinin tamamen kendi emeğiyle doğru orantılı gelir sağlamasına olanak sağlayan bir sistemdir.

Network Marketing Nedir?

Gün geçtikçe artan 21. yüzyılın ticaret sistemi olarak görülen ve direk satıcının geliştirilmiş bir türü olan network marketing ağ pazarlaması kişinin tamamen kendi emeğiyle doğru orantılı gelir sağlamasına olanak sağlayan bir sistemdir. Network marketing nedir nasıl yapılır? Network Marketing direkt satış tekniğinin tavsiye mantığına dayalı bir türüdür. Ürünü satın alırsınız kullandıktan sonra memnun kalırsanız başka birilerine tavsiye edersiniz. Bu tavsiyenin pek çok reklam modelinden daha çok etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Doğrudan satışta satış mal ya da ürünlerin yüz yüze evlerde ya da ofislerde yani perakende satış yapılmayacak ortamlar haricinde satışçı tarafından bilgilendirerek yapılan satış türüdür ve satışçı bunun üzerinden kar sağlar. Seyrek saç nasıl gürleşir? Hindistan cevizi yağı ve yılan yağı gibi ürünlerle saç temizleme masaj uygulayarak verip saçları güçlendirebilirsiniz. Kadınlarda yüzde tüylenme nasıl giderilir? yüzdeki tüylerden kalıcı etkisi olan lazer yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Network Marketing Kimler Yapabilir?

Network Marketing terimi günümüz pazarlama piyasasında çoğunlukla duyulan terimler arasında yer alır. Bu terime aşina olmayan kişiler network bunlar teknik teriminin anlamını merak eder. Network marketing doğrudan satışım biraz daha gelişmiş şekline verilen addır. Doğrudan satış ise bir malın ya da hizmetin tüketicilere ev ortamında yüz yüze perakende satış yeri olmadan salınma işlemine verilen isimdir. Network marketing teriminin türkçe karşılığı ağ pazarlamasıdır.

Günümüzde bu terim çok popülerdir. Sistem şu şekilde işleyişi vardır. Kişiler bir firmanın ürünlerini kullanır ve kullanmış oldukları ürünleri tekrardan satarak firmadan komisyon elde eder. Satış görevlisi oldukları firmaların ürünlerini başkalarına tanıtıp satışını yapar veya yeni satılık görevlileri bulurlar. Bu konuda size Drclinic sitesi yardımcıdır.

Network pazarlamanın püf noktaları vardır. Kişiler serbest girişimci olarak çalışma yapar yani istedikleri zaman çalışırlar. Yakın çevresine ürün tanıtımı yapar satış yapabilir ya da yeni üyelikler alabilir. Ofis kiralama işlemi yapmadan ev ortamından rahat bir şekilde çalışabilir. Satılan ürün başına komisyon alır.

Network Uzman Olmak İçin Hangi Eğitim Almak Gerekiyor?

Network uzmanı olmak isteyen bireylerin üniversitelerin 4 senelik eğitim veren bilgisayar mühendisliği elektronik ve haberleşme mühendisliği ile enformatik gibi bölümlerini tamamlamaları isteniyor. Ayrıca Network sistemleri ile alakalı sertifika programlarına katılan farklı mühendislik alanlarından mezun kişiler ve bu mesleği icra edebilme durumları vardır. Drclinic network uzmanından mpls ospf ve bgp gibi protokoller hakkında bilgi birikimleri olması beklenir. Tüm bunların haricinde network uzmanından beklenen nitelikler şöyle yer alıyor.

Askerlik hizmetini bitirmiş ya da muaf olmuş, plan ve denetim yapabilme, esnek çalışma saatlerine uyumluluk ve iyi derecede ingilizce bilmesi gerekir. Farklı markaların cihazı sistemlerini kullanabilme ve takım çalışmasına yatkın olması gerekir. Bütünleşik haberleşme ve ağ yönetimi gibi farklı alanlarda deneyimi olması ve network kurallarını ve hukuki süreçleri hakim olması da network uzmanında olması gereken özelliklerdir