YAŞAM
Giriş Tarihi : 03-04-2023 14:21   Güncelleme : 03-04-2023 14:21

İntermodal Taşımacılık Hizmetleri

Ulusal ve uluslararası ticaretin gelişmesiyle birlikte taşımacılık alanında da her geçen gün farklı hizmetler oluşmaktadır.

İntermodal Taşımacılık Hizmetleri

Ulusal ve uluslararası ticaretin gelişmesiyle birlikte taşımacılık alanında da her geçen gün farklı hizmetler oluşmaktadır. Ayrıca bu taşımacılık alanında çok sayıda taşıma hizmetinin oluşması ve taşıma türlerinin entegrasyonu ile ortaya çıkan en yeni ve yaygın kullanılan yöntem intermodal taşımacılık ismiyle gündeme gelmektedir. Sürdürülebilir taşımacılık sistemlerinde önemli bir yeri olan intermodal taşımacılık günümüzde aynı zamanda kombine olan bir taşımacılık sisteminin de temelidir.

İntermodal taşımacılığın temelinde bilindiği üzere çok sayıda taşımacılık türü ve ayrıca malların da sevkiyatları yapılmaktadır. Uygulamada sadece taşımacılığın yöntemi değişmekle birlikte hiçbir şekilde taşımacılığın yapıldığı konteyner gibi araçlarda değişim söz konusu değildir. Bu da demek oluyor ki yüklerin teslim edilecek noktalara götürülene dek hiçbir şekilde sevkiyatta sorun olmaması anlamına geliyor.

İntermodal Taşımacılık Sisteminin Sağlamış Olduğu Avantajlar Nelerdir?

Uluslararası ticaret sektöründe lojistiğin önemi büyüktür. Günümüzde lojistik sektörünün popüler sistemlerinden birisi de İntermodal taşımacılık sistemidir. Elbette bu sistemin kişilere sağlamış olduğu avantajlar oldukça fazladır. Bundan dolayı da Kare Kara lojistik firmasında tercih edilen bir yöntemdir.

  • İlk olarak bu taşımacılık uygulaması hızlı servis imkanı sağlamaktadır. Konteynerler üzerinden yükleme, boşaltma gibi uygulamalar yapılamayacağından dolayısıyla taşıma süreci kısa bir zamanda yapılabiliyor. İntermodal taşımacılık süresini oldukça azaltmaktadır diyebiliriz.
  • Güvenli şekilde taşıma ve teslimat süreci sunar. Konteynerler ile yapılan taşıma sürecinde hiçbir şekilde elleşme olamayacağından dolayı ürünler sorunsuz şekilde teslimatı yapılır. Elbette diğer taşımacılık yöntemleri ile kıyaslandığında tamamen doğa dostudur.
  • Uzun mesafelerde uygun maliyet kalemleri ile taşımacılık yapılmasına olanak sağlar. Uygun maliyet optimizasyonu sağlamasından dolayı tercih edilmektedir.

Karekara lojistik firması genel olarak taşımacılık uygulaması olarak İntermodal taşımacılık hususunda başarılı ve profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Sizlerde karekara sitesinden taşımacılık desteği alabilirsiniz.

İnterModal Taşımacılık Özellikleri Nelerdir?

İntermodal taşımacılık denilen uygulamanın özellikleri çok sayıda farklı taşımacılık sistemleriyle kıyaslandığında oldukça başarılı ve farklı bulunmaktadır. Zira bu taşımacılık yönteminde diğer uygulamalarla entegre şekilde hareket edilmektedir. Dolayısıyla daha kısa sürede ve seri olarak güvenli taşımacılık yapılabilmektedir.

Denizyolu, Karayolu ve Havayolu bu uygulamada birbirleriyle entegre şekilde kullanılır. Bundan dolayı da taşımacılık ve teslimat süreci güvenli olduğu kadar da hızlıdır.

İntermodal taşımacılığın en bilinen özellikleri şöyledir:

  • Taşımacılık sırasında ürünler konteynerlere nasıl yüklendiyse o şekilde teslimatı yapılır Elleşme olmamaktadır. Güvenli bir teslimat söz konusudur.
  • Taşımacılık yöntemlerinden birden fazla olacak şekilde taşıma sözleşmesi düzenlenir.
  • Denizyolu, karayolu ve havayolu ile entegre şekilde taşımacılık yapılır.
  • Bu yöntemler sayesinde profesyonel bir taşımacılık sürecinden günümüzde en iyi standartlarda yararlanma fırsatlarına sahip olabilirsiniz. Böylelikle kaliteli bir hizmetten yararlanma olanaklarına sahip olabilirsiniz

Günümüzde popüler olan taşımacılık uygulaması İntermodal taşımacılığa Kare kara lojistik firması tarafından da destek verilir. Sizler de https://karekara.com/ sitesinden hizmetleri inceleyebilirsiniz.