YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-04-2023 12:17   Güncelleme : 10-04-2023 12:17

İzmit Otizm Özel Eğitim

İzmit otizm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri özel tedavi gereksinimi olan bireylere özel tedavi yöntemleri uygular ve onların iyileşmesini amaçlar.

İzmit Otizm Özel Eğitim

 

İzmit otizm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri özel tedavi gereksinimi olan bireylere özel tedavi yöntemleri uygular ve onların iyileşmesini amaçlar. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde fiziksel zihinsel ve ruhsal sorunlar nedeni ile ortaya çıkan fonksiyon kayıplarının giderilmesi amaçlanır. Bu tür bireylerin toplumda kendi kendine yetebilecek düzeye gelmeleri ve beceri kazanmaları hedeflenir.

İzmit otizm özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri tarafından sunulan hizmetler tek başına veya bir bütün olarak sunulabilir. Bu kuruluşlarda psiko sosyal mesleki ve tıbbi rehabilitasyon gibi hizmetler verilir. Bununla birlikte yataklı ya da yataksız hizmetler de mevcuttur. Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri resmi veya özel olarak işletilen kuruluşlardır.

Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezlerinde Nasıl Programlar Uygulanır?

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özel tedaviye gereksinim duyan bireyler için tedavi amaçlı programlar uygulanıyor. Bu kurumlarda kişinin eskisi sağlıklı günlerinde olduğu gibi yaşaması hedeflenir. Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi herhangi bir hastalık veya travma sonucunda sakatlığı olan kişilere özel yöntemler ile tedavi eder.

Öte yandan bu merkezler engelli veya özel bilgiye ihtiyaç duyan öğrenci ailelerinin de başvurduğu merkezlerdir. Okuduğu sınıfın seviyesinden geride kalan veya herhangi bir yetersizlik nedeniyle rehberlik araştırma merkezi raporu almış öğrenciler bu merkezlerde okullar ile eş zamanlı olarak kaynaştırma eğitimi alabilir. Üstelik bu eğitimler raporlu öğrenciler için ücretsiz bir şekilde sunulur. https://ozelsense.com.tr/izmit-otizm/ sitesi üzerinden bilgi alabilirsiniz.