YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-04-2023 17:17   Güncelleme : 19-04-2023 17:17

Bentonit Neden Tercih Edilir?

Bentonit Neden Tercih Edilir?

Bentonit inşaat sektöründe son zamanlarda daha fazla ön plana çıkan ve özellikle sağlamlığı konusunda dikkat çeken kil türlerinden biridir. İnşaat rektörü ve ar-ge çalışmalarında sağlamlık ön plana çıktığı için doğru kil malzemesini kullanmak da her zaman önem taşır. Günümüzde yeni yapılacak olan tüm inşaatların her zaman sağlamlığının iyi olması ve güvenli yapılar olarak ortaya çıkması çok önemlidir.

Bu sebepten dolayı bu sektörde doğal bentonit gibi sağlamlığı yüksek olan tamamen organik maddeden üretilmiş olan ve pek çok işlevli özelliği bulunan bir kil kullanmak doğru olur. Sızdırmazlık özelliğe sayesinde duvar aralarında bile enjekte ederek rahatlıkla kullanılabilir. Çimento içerisinde kullanıldığında daha homojen daha kaliteli ve sağlam bir yapının ortaya çıkmasını sağlar. Bu avantajlardan yararlanmak ve bu alanda detaylı bilgi edinmek için Karben adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bentonitin Günümüzde Önemi

Bentonit madeni özellikle günümüzde inşaat sektörünün daha sağlam ve daha kaliteli yapıda üretilmesi adına avantajlı bir kullanım ile ön plana çıkmıştır. İnşaatta yapay esnasında perde ve temel kazıklarda sürtünmeyi önleyici özelliği bulunduğu için daha sağlam temellerin ortaya çıkmasını sağlar. Rica duvarlarda ve inşaatın pek çok alanda büyük boşlukların ortaya çıkmasını engeller.

Yeraltı suları içerisinde genellikle tuz ve kireç barındırdığı için inşaat derin Bu açıdan daha dayanıklı olması önem taşır. Bentonit bu konuda kireçten tuzdan etkilenmeyen ve uzun ömürlü olan bir kültürü olduğu için temel yapılarda daha sık tercih edilir. Bentonit İle ilgili hizmet almak ve detaylı bilgi için Karben web sitesine bakabilirsiniz.