YAŞAM
Giriş Tarihi : 10-05-2023 16:29   Güncelleme : 10-05-2023 16:29

Şuan Kripto Satın Almak Mantıklı mı?

Şuan Kripto Satın Almak Mantıklı mı?

Dijital varlıklar yüksek volatiliteye tabidir, bu da fiyatların gün içinde sayısız kez değişebileceği ve uzun vadede büyük sıçramalar veya düşüşler yaşayabileceği anlamına gelir. Kripto ticaretinin özü, piyasa dalgalanmaları sırasında kripto para satın al veya satma işlemleri ile fiyat farkından kar elde etme fırsatını bulmaktır.

Son dönemde kripto paralarda yaşanan düşüş ve genel piyasa trendindeki düşüş nedeniyle birçok kişi yatırım yapmaya karşı fikir değiştirdi. Aslında, 2022 baharında çoğu kripto paralarda önemli düşüşler gördük. Örneğin, en popüler Bitcoin'in fiyatı Haziran 2022 sonunda 20.000 doları gördü, bu, Kasım 2021'de işlem gördüğü fiyatın yarısından daha azdı. Ve bir diğer sebep ise batan kripto para şirketleri olmuştur. Kripto paraların neden düştüğü ve şimdi hangi varlıkların alınmaya değer olduğunu gözden geçirelim.

Piyasanın Düşmesine Ne Sebep Oldu?

Şu anda gördüğümüz kripto para piyasasındaki düşüş trendi, enflasyonun en yüksek seviyeye ulaşmasından kaynaklanıyor. FED toplantısından sonra faiz oranlarını artırmaya karar verildi. Açıkça, tüm piyasalar, kripto para piyasaları dahil, bu küresel karara tepki gösterdi. Yatırımcılar büyük miktarda varlıklarını satmaya başladılar, bu da dijital varlık piyasasında arz ve talep kurallarının aynı şekilde geçerli olması nedeniyle kripto para fiyatlarının çökmesine yol açtı. Ek olarak kripto para alma siteleri olan birkaç platformun bir gecede çökmesi yatırımcı güvenini zedeledi.

Birçok insan, riskli işlemlere girmek istemedikleri için piyasadan çıkıyorlar. Ancak düşüş trendi sonucunda, birçok insan kripto para fiyatlarından faydalanabilir ve bu, mükemmel bir fırsat olarak değerlendirilir. Bu nedenle, mevcut piyasa koşullarında satın alınacak en iyi kripto para birimi nedir?

Kripto Seçimi

Ticaretin her alanında olduğu gibi kripto para alım satım yaparken de kapsamlı bir şekilde araştırma yapmak çok önemlidir. Hangi varlıkları satın alacağınızı seçerken şu adımları takip edebilirsiniz:

  • İlk olarak, proje fikrini ve çözeceği sorunu detaylıca inceleyin.
  • Projenin kurucularını araştırın. Ekibin açık olması ve iyi bir itibara sahip olması önemlidir.
  • Projenin bir topluluğu olmalıdır. İyi haberler yayınlayan ve katılımcılarla etkileşim kuran bir topluluk, projenin ilerlemesi için önemlidir.
  • Projenin yatırımcılarını dikkatle incelleyin. Büyük ve tanınmış şirketler, şüpheli bir projeyi desteklemeyecektir.
  • Varlığın piyasa değerini ve işlem hacmini kontrol edin. Bu, varlığın güvenilirliği ve popülaritesi hakkında bilgi verecektir.

Bugün satın almak için en umut verici varlıklar Bitcoin, Ethereum, Solana, Cardano ve XRP'dir. Kripto para birimleri satın almak için WhiteBIT kripto borsa platformuna gidin ve farklı kripto varlıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek için White Blog sayfamıza göz atın.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.