YAŞAM
Giriş Tarihi : 12-05-2023 20:48   Güncelleme : 12-05-2023 20:48

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı estetiği, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek için yapılan bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapağındaki fazla cilt ve yağ dokusunu çıkararak, sarkmaları gidererek veya kırışıklıkları azaltarak göz çevresini gençleştirir.

Göz kapağı estetiği, genellikle lokal anestezi veya sedasyon altında yapılır ve işlem süresi, yapılacak işleme ve hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak değişebilir. Ameliyatta, üst ve alt göz kapaklarının kesisi yapılarak fazla cilt ve yağ dokusu çıkarılır, sarkmalar düzeltilebilir ve kırışıklıklar azaltılabilir. Ameliyat sonrası iyileşme süreci, hastanın genel sağlık durumuna, ameliyatın ne kadar invaziv olduğuna ve yapılan işleme bağlı olarak değişebilir. Ancak, hastalar genellikle birkaç gün sonra işlerine geri dönebilirler ve tam iyileşme süreci birkaç hafta ila birkaç ay sürebilir.

Göz kapağı estetiği, herkes için uygun bir seçenek değildir. Cerrahi bir prosedür olduğu için, genel sağlık durumu iyi olmayan kişiler ve kronik hastalıkları olanlar için uygun olmayabilir. Ayrıca, göz kapağı estetiği, göz enfeksiyonu veya diğer göz sağlığı sorunları olan kişiler için uygun olmayabilir.

Sonuç olarak, göz kapağı estetiği, göz çevresindeki yaşlanma belirtilerini gidermek için yapılan bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Ameliyat sonrası iyileşme süreci kişiden kişiye değişebilir ve herkes için uygun bir seçenek değildir. Ancak, göz kapağı estetiği, üst ve alt göz kapaklarındaki sarkmaları, fazla cilt ve yağ dokusunu çıkararak, kırışıklıkları azaltarak göz çevresini gençleştiren etkili bir yöntemdir.