YAŞAM
Giriş Tarihi : 19-06-2023 15:16   Güncelleme : 19-06-2023 15:16

Neden Deneyimsel Tasarım Öğretisi?

İnsanoğlunun var oluşundan bu yana en büyük meraklarından biri Gerçek nedir? sorusudur. Hayatı doğru bir şekilde anlamak ve yaşamak için gerçekliğe ihtiyaç duyarız, bu yüzden hep gerçeği ararız, duymak ve öğrenmek isteriz.

Neden Deneyimsel Tasarım Öğretisi?

İnsanoğlunun var oluşundan bu yana en büyük meraklarından biri Gerçek nedir? sorusudur. Hayatı doğru bir şekilde anlamak ve yaşamak için gerçekliğe ihtiyaç duyarız, bu yüzden hep gerçeği ararız, duymak ve öğrenmek isteriz. Gerçeği bulmak aslında o kadar da zor değildir. Geçmişte yaşamış insanların deneyimlerini tutarlılık testinden geçirerek gerçek bilgiye ulaşmak mümkündür.

İnsanoğlunun amacı var olduğu günden bu yana hiç değişmemiştir, Mutlu ve başarılı olmak. Deneyimsel tasarım öğretisi nedir de tam olarak bunu hedefler. Sunduğu stratejilerle insanların geçmişlerine göre daha başarılı, daha mutlu ve daha yetenekli olmalarına yardımcı olur. Bu nedenle, insanın bugünkü durumuyla değil, geçmişine göre bugün nerede olduğuyla ilgilenir. Bireyin ihtiyaçlarını değerlendirir ve buna göre stratejiler geliştirir. Deneyimsel Tasarım Öğretisi, tutarlılık testinden geçmiş deneyimleri paylaşarak kişinin hedeflerine ulaşabilmesi için yol haritasını oluşturmasına yardımcı olur.

Deneyimsel Tasarım Öğretisinin Amacı

Deneyimsel Tasarım Öğretisinin amacı gerçeği aktarmaktır. Gerçeği bilen bir kişi, sahteyi de tanır ve ikisi arasında bilinçli bir seçim yapar. Gerçek bilgiye sahip olan kişi her zaman avantajlıdır. Deneyimsel tasarım öğretisi, gerçeklik bilimi olduğu için sahte ile gerçeği ayırt etmemize yardımcı olur. İnsanoğlunun temel ihtiyaçlarından farklı arzuları vardır. Bir şeyi elde ettiğimizde mutlu ve başarılı olacağımızı düşünerek ömür boyu uğraşırız. Ancak çoğu zaman hedeflediğimiz şeylere ulaştığımızda beklediğimizden daha az mutlu oluruz. Çünkü gerçekle sahteyi ayırt etmek zor gelir. Gerçek mutluluğu ve başarıyı yakalamak için gerçekle sahte arasındaki farkı bilmemiz gereklidir.