SPOR
Giriş Tarihi : 22-06-2023 11:56   Güncelleme : 27-06-2023 14:39

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Luciano'dan Scolari önerisi!

Fenerbahçe'nin eski yıldızı Luciano'dan Scolari önerisi!

 

Brezilya Futbol Federasyonu, yeni bir teknik direktör arayışında olduğu belirtilirken, geçici olarak U20 Milli Takımı'nı çalıştıran Ramon Menezes'in yönetimindeki Brezilya, Senegal ile oynadığı hazırlık maçında 4-2 mağlup olarak eleştirilere maruz kaldı. Bu durum, teknik direktör sorununun hızla çözülmesi gerektiği yönündeki görüşleri beraberinde getirdi.

Brezilyalı eski futbolcu Fabio Luciano, bir dönem Fenerbahçe forması giymiş olan bir isim olarak, Brezilya Milli Takımı'nın bu sorununun acilen çözülmesi gerektiğini savunanlardan biri oldu. Luciano, ESPN'e yaptığı açıklamada, Carlo Ancelotti'nin Real Madrid ile olan slot oyna sözleşmesinin 2024 Haziran'ında sona ereceğini ve bu tarihten sonra Brezilya'nın yeni teknik direktörü olabileceğini belirtti. Bu süre zarfında, Brezilya Futbol Konfederasyonu'nun bir futbol koordinatörü atamasının uygun olacağını vurguladı.

Fabio Luciano, bu görev için deneyimli bir isim olan Luiz Felipe Scolari'yi önerdi. Scolari'nin, Ancelotti'yi tanıması avantaj sağlayacağını ifade eden Luciano, daha önce emeklilik kararı aldığını açıklayan Scolari'nin son günlerde Brezilya Serie A takımlarından Atletico Mineiro ile teknik direktörlük görevi için sözleşme imzaladığını belirtti.